PANTOMIMA 

VAGABUNDI

Pohádková groteska.

Každý malý kluk má tisíc a jeden dobrý důvod, proč nespěchat domů. Notabene, když se mu do cesty postaví kufr, který objel celý svět a vypadá jako přesně to Dobrodružství, na které dodnes tak trochu čekáme my všichni ...

  

Hrají: Miřenka Čechová, Radim Vizváry

autoři: Čechová, Vizváry

režijní spolupráce: Adam Renč

hudba: Matěj Kroupa

kostýmy: Helena Fejková

scénografická spolupráce: Michal Syrový

hlas: Petr Stach

 

 

 

VIRGINIE - IN A DARK PLACE

První část volně navazující DARK TRILOGY.

S hlavní postavou se ocitáme v době jejího dětství, jsme uprostřed vztahu syna a matky, která jej odmítá, vášnivě miluje i nenávidí. Krystalově čistá imaginativnost jevištních obrazů se navrací k poetice surrealismu, k rané malbě Salvadora Dalího a Giorgia Chirica.

Fetiš, hravost, krutost a láska jsou fenomény, které si člověk nese v sobě. Stávají se zrcadlem, v němž může spatřit svou skrývanou tvář. Surreálná imaginace, mimické umění a gesta moderního tance činí z tohoto představení událost, která originálně rozvíjí žánr mimického a fyzického divadla.

 

Hrají: Miřenka Čechová, Radim Vizváry

režijní spolupráce: Petr Boháč

hudba: Matouš Hekela

klavírní improvizace: Jan Kučera

light design: Martin Špetlík

 

 

 

 

SMRT MARKÝZE DE SADE – ON THE DARK ROAD

V druhé části DARK TRILOGY se vydáváme za tajemstvím temné cesty, o které nikdo neví, kde končí ... Lidské hříchy zde ožívají jako neškodné groteskní bestie. Na co myslí Smrt, když si nás bere s sebou? A jaký je ten její svět? Stejně bizarní a malicherný jako ten náš? Ale co když se Smrt s tváří dítěte na chvíli zasní a zapomene na svou práci. Čas se zastaví, člověk zkřehne, předměty ožívají. Být na konci cesty je vzrušující a nebezpečné zároveň.

Fyzické divadlo a moderní pantomima na pozadí černé grotesky, syrové tělesnosti a poetické křehkosti.

Představení je vystavěno ze snů a z imaginací, jež byly rozpracovávány ve volných improvizacích. Divák je uveden do jakési fiktivní obrazárny hříchů, v níž se objevují a zase ztrácejí jednotlivé obrazy smrti. Imaginace ukončuje a rozvíjí další imaginaci a příběh existuje pouze v samotném procesu rozvíjení. Jedním z nejdůležitějších divadelních prostředků je nabízená nedořečenost, která si vyžaduje divákovu individuální představivost a zkušenost.

 

Hrají: Miřenka Čechová, Radim Vizváry

režijní spolupráce: Petr Boháč

hudba: Matouš Hekela

light design: Martin Špetlík 

 

 

 

DANTE – LIGHT IN A DARKNESS

Přijde smrt a bude mít tvé oči ...

Surreálně dekadentní rouhačství v žánru fyzického a mimického divadla

Dante - Light in a Darkness je závěrečná část divadelní trilogie DARK obsahující surreálnou a dekadentní poetiku s prvky fyzického divadla a moderního tance. Od motivu nenaplněné lásky v prvním díle (Virginie – in a Dark Place), k motivu lásky umírající, rodící se v oparu vzpomínky v díle druhém (Smrt Markýze de Sade – on the Dark Road), se na scéně objevuje láska vášnivá, hříšná, ďábelská.

Kdo alespoň na chvíli nezažil peklo, těžko může nahlédnout za bránu ráje. Na druhou stranu, kdo neprožil ráj, těžko může pochopit peklo. Peklo nejsou druzí, peklo existuje v nás. Stejně jako v sobě udržujeme naději ráje.

 

Hrají: Miřenka Čechová, Radim Vizváry

režijní spolupráce: Petr Boháč

hudba: Matouš Hekela, J.S.Bach

scéna a kostýmy: Petra Vlachynská a Lucia Škandíková

light design: Martin Špetlík 

 

 

 

DARK TRILOGY

 Virginie – In a Dark Place, The Death of the Marquis de Sade - On the Dark Road a Dante - Light in a Darkness v jednom čtyřhodinovém představení.